Dyskusyjny Klub Filmowy "Niespodzianka"

Przedsięwzięcie współfinansowane
przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Polski Instytut Sztuki Filmowej

luty

2.02.2023, godz. 19:15

Kobieta na dachu,

reż. Anna Jadowska, Polska, Francja, Szwecja 2022, 95 min.
Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny… Nagroda za najlepszą rolę kobiecą dla Doroty Pomykały na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

9.02.2023, godz. 19:15

Menu

(The Menu), reż. Mark Mylod, USA 2022, 106 min.
Czarna komedia. Pewna młoda para (Anya Taylor-Joy i Nicholas Hoult) przybywa na przybrzeżną wyspę, gdzie odwiedza ekskluzywną restaurację. Szef tamtejszej kuchni (Ralph Fiennes) przygotował wystawne menu z kilkoma szokującymi niespodziankami…

16.02.2023, godz. 19:15

Lunana. Szkoła na końcu świata

(Lunana: A Yak in the Classroom), reż. Pawo Choyning Dorji, Bhutan, Chiny 2019, 110 min.
Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka. Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

23.02.2023, godz. 19:15

Podejrzana

(Heojil kyolshim), reż. Park Chan-wook, Korea Południowa 2022, 138 min.

„Podejrzana” to myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki. Bohaterem thrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Kolejny po „Parasite” i „Squid Game” przebój koreańskiego kina.

 

BILET NORMALNY: 11 ZŁ
BILET ULGOWY (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 8 ZŁ
KARNET: 33 ZŁ;
KARNET ULGOWY (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 24 ZŁ;
Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 317. Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansami.