Decathlon Intelektualny

to propozycja dla najmłodszych dzieci realizowana od wielu lat w Pałacu Młodzieży we współpracy z bydgoskimi przedszkolami. Projekt ma formę turnieju łączącego zabawę i rekreację ze zdobywaniem wiadomości oraz prezentowaniem umiejętności z różnych dziedzin. Uczestnicy włączają się w rozmaite konkurencje wiedzowe, konkursy i prezentacje artystyczne, literackie, a także rywalizacją sportową. Podczas imprezy promowane jest czytelnictwo, sztuka, aktywność fizyczna. Najmłodsi utrwalą także znajomość zasad bezpieczeństwa. Wszystko to sprzyja rozwijaniu dziecięcych talentów i pasji w połączeniu z przyjemnym spędzeniem czasu i aktywnością ruchową.

Charakter spotkania jest popularyzatorski, w myśl zasady – uczyć bawiąc. Decathlon realizuje ideę: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Zabawy sprawnościowe prowadzone są przez specjalistów, a liczne zgadywanki i quizy obejmują zagadnienia ważne i przydatne zarówno w edukacji, jak i w życiu poza szkołą. FormułaDecathlonu Intelektualnego ułatwia integrację dzieci, uczy odwagi w prezentowaniu swoich dokonań rówieśnikom z innych placówek oraz w nowym środowisku. Konkurencje wiedzowe harmonijnie przeplatane są występami artystycznymi dzieci oraz zadaniami sportowo-rekreacyjnymi. Całość przebiega w przyjaznej, miłej atmosferze, z zaangażowaniem wszystkich uczestników i wykorzystaniem ich kreatywności.

9.06.2021

9 czerwca w ogrodzie przedszkola Tęcza odbył się organizowany od lat przezPałac Młodzieży Decathlon intelektualny. W zdrowym ciele, zdrowy duch. To spotkanie dla maluchów ma wieloletnią tradycję. Towarzyszyły jej różne hasła i tematy- zawsze łączyła zabawę, wypoczynek, konkurencje sportowe z konkursami z różnych dziedzin wiedzy, a także prezentacją własnej twórczości przez przedszkolaki. Najczęściej dzieci utrwalały wiedzę na temat ekologii, bezpieczeństwa w życiu codziennym i na wakacjach, Tegoroczne spotkanie zatytułowane: Apetyt na zdrowie - jemy zdrowo, żyjemy zdrowo, dotyczyło zdrowego trybu życia. Oczywiście, jak zawsze panie Agnieszka Więckowska i Joanna Białkowska przeprowadziły wiele atrakcyjnych gier i zabaw ruchowych. Oprócz ćwiczeń sportowych przygotowały także „gimnastykę mózgu”. Maluchom bardzo spodobały się „zdrowe puzzle” oraz magiczny piasek, z którego wyczarowywały zdrowe, bogate w witaminy przysmaki na wspólny talerz. Podczas zgadywanek okazało się, że dzieci dobrze znają zasady zdrowego trybu życia, ale przypominania nigdy dość, żeby wiedzę stosować każdego dnia. W utrwaleniu dobrych nawyków dotyczących higieny osobistej, zdrowego stylu życia oraz prawidłowego odżywiania się pomogły wierszyki dotyczące tej tematyki. Na zakończenie przemiłego spotkania przedszkolaki zaśpiewały pachnącą wakacjami piosenkę Bursztynek i wręczyły pamiątkowe podziękowanie prowadzącym spotkanie oraz zdrowe serduszka z piernika. Same otrzymały certyfikat, zaświadczający, że wiedzą jak zdrowo żyć i mają apetyt na zdrowie. Jak zawsze Decathlonowi przyświecała myśl; Uczyć, bawiąc. W to piękne słoneczne przedpołudnie dobrej zabawy nie brakowało. Dzieci oczarowały nas swoją twórczą postawą oraz wspaniałą umiejętnością współpracy ze sobą i z organizatorami działań.

• Zdjęcie: mms_img3455470173561915784.jpg
  • Zdjęcie: Resized_20210609_111707.jpg