Młodzieżowa Szkoła Fotoreporterów (15 – 20 lat)

nauczyciel: Jarosław Pabijan

Fotograficzna grupa zaawansowana. Trafiają do niej absolwenci ubiegłorocznych zajęć i osoby z naboru otwartego. Zapraszamy także młodzież, która posiada umiejętności fotograficzne zdobyte poprzez własne poszukiwania. Oferta skierowana do młodzieży od 15 roku życia. Zajęcia ukierunkowane w stronę fotografii reportażowej opartej na technice cyfrowej pozwalają realizować projekty i kierunki fotograficzne preferowane przez uczestników. Przekazywanie wiedzy nie ma mieć charakteru zajęć typowo szkolnych, a raczej dążenia do poznania i zrozumienia. Brak notatek i zeszytów! Pracownia dysponuje sprzętem fotograficznym i komputerowym zapewniającym dużą swobodę podczas zajęć warsztatowych, ale do swoich codziennych działań poza zajęciami uczestnicy powinni posiadać aparaty fotograficzne (możliwie nie „bardzo” automatyczne czyli lustrzanki lub bezlusterkowce z wymienną optyką).
Podstawowym celem zajęć jest zdobycie umiejętności fotoreporterskich zarówno w zakresie warsztatu fotograficznego, ale także obróbki i udostępniania zdjęć. Uczestnicy zajęć zmierzą się z "żywymi" sytuacjami fotograficznymi poprzez fotografowanie imprez i zajęć Pałacu Młodzieży, a także podczas zaaranżowanych sytuacji podczas zajęć fotograficznych w pracowni. Dla chętnych do pracy studyjnej możemy zaproponować dobrze wyposażone atelier o powierzchni około 20 metrów kwadratowych z systemem rozwijanych teł i oświetleniem fleszowym i ledowym. Prowadzący zajęcia jest zawodowym fotoreporterem, zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Sportowej i preferuje fotografię żywą o zacięciu fotoreporterskim, co oznaczać może, że nacisk położony zostanie na efektywność i sprawność zarówno posługiwania się sprzętem, odnajdywania się w różnych sytuacjach fotograficznych, oświetleniowych Zdjęcia powstałe na zajęciach publikowane są na oficjalnej stronie Pałacu Młodzieży, a także w mediach społecznościowych Placówki i zespołów Pałacu Młodzieży. Potrafimy być skuteczni i sprawni warsztatowo tak, by zapewnić należyty poziom fotoreporterskich i fotograficznych działań.

Zajęcia odbywają się we wtorki i trwają 4 godziny dydaktyczne.

Prowadzący Jarosław Pabijan.